Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Mija rok od secesji Krymu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dokładnie rok temu zaczęła się procedura ponownego włączenia półwyspu do Rosji.

Główna rada, wtedy jeszcze autonomii, przyjęła deklarację o niepodległości. 16 marca zostało przeprowadzone referendum w wyniku którego ponad 96 procent mieszkańców zagłosowało za przyłączeniem Krymu do Rosji. Wówczas dowództwo wojskowe przekazano 112 brygadzie wojsk MWD Rosji. Uczynił to generał wojsk MWD - Wiktor Zolotow. W ceremonii wzięły udział władze Krymu i dowódcy struktur siłowych republiki. Jak ten rok minął dla głównego prokuratora Krymu - Natali Poklonskiej? 

To już rok jak Natalia Poklonska jest nie tylko Prokuratorem, ale także symbolem rosyjskiego Krymu. Wtedy, 11 marca 2014 roku, bez strachu przed szkodami i konsekwencjami ze strony władz w Kijowie, Poklonska stała się jedynym kandydatem na stanowisko szefa rady. Śmiała decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy inni zrezygnowali z tego stanowiska. Za Natalią głosował cały półwysep.

"Myślałam tak: bać się będę potem. W tym momencie nie było na to czasu ani możliwości. Trzeba było iść i działać, gdyż działamy w dobrej sprawie. Niech boją się ci co na Ukrainie dokonali przewrotu, niech oni się boją."- mówi Natalia Poklonska.

Po przekazaniu władzy czekały na nią miesiące bezsennych nocy, gdyż nie tylko przyszło jej tworzyć urząd od zera ale i dostosować do rosyjskiego prawa. Przez ten czas niejednokrotnie dostawała pogróżki. Aktywiści „Prawego Sektora” od początku próbowali ją zniszczyć. Na szczęście udało się jej pokonać wszystkie przeszkody.

Nazwisko Poklonskiej do tej pory figuruje w kartach ukraińskiego SBU jako "szczególnie niebezpieczna".

Szereg spraw karnych przeciw Natalii wniosło również MSW. Nikomu nie udało się jej zastraszyć. Dziś można z całą pewnością powiedzieć, że nie patrząc na trudności osiągnęła wszystko.

"Można zrobić wydech ale trzeba zrobić także wdech. Pracy jest wiele, a odpowiedzialność jeszcze większa. Chce się wszystkim pomóc. Będziemy pracować."- obiecuje Poklonska.

Do tej pory najważniejszym dokumentem była przyjęta deklaracja niepodległości Krymu. Ten dokument odpowiada wszystkim normom międzynarodowym i stał się gwarancją prawa do samostanowienia.

 

Na podst. //www.vesti.ru/doc.html?id=2417652

tłum. dla NEon24.pl - Sara Kostecka

 

 

 

KOMENTARZE

 • :-)))
  Ach! Jej! Mega całuśna pani prokurator Pokłońska! Super! Super! Chyba muszę odstawić jakiś numer, żeby się z nią spotkać. Ale bym się cieszył jakby mnie przesłuchiwała :-) Nawet jeśli jest "szczególnie niebezpieczna".

  I ma rację - niech się martwią ci, którzy zrobili przewrót.

  Mam nadzieję, że teraz ludziom na Krymie żyje się lepiej. A temu jednemu, jedynemu poległemu żołnierzowi ukraińskiemu niech ziemia będzie lekką.

  Dzięki za wpis.
  5*
 • @zygmuntbialas 02:06:42
  Proszę się nie martwić - Autorka ma na razie jeden wpis, więc okazji na gwiazdki będzie pewnie jeszcze sporo :-)

  Pozdrawiam.
 • Musimy zająć się losem poniżanych ukraińskich kobiet!
  Tak oto bawią się krezusi Banderlandu w Cafe FaSol w Dniepropietrowsku nad jeziorem. Firmowa impreza w Dzień Kobiet

  https://youtu.be/dkDgQEsp884
 • :-(
  I dlaczego w Polsce nie ma takich prokuratorów.... ;-(
 • @PontoSarmata 02:12:07
  Nawet nie jestem w stanie na to patrzeć.
 • @Jasiek 02:14:51
  Premier Kopacz powinna napisać do gubernatora Kołomojskiego, żeby trzymał w ryzach swoich sługusów. Film pozwala stawiać hipotezę, że klasa średnia tego miasta (matecznik Tymoszenko) jest wyjątkowo turańska. Jaki pan taki kram. Nie wpuszczać do Polski awanturników i przestępców. Na filmie widać kto zachowuje się spokojnie więc takie osoby też tam są.
 • 35 letnia naturalna blondynka
  Podobaja mi się kobiety ,które maja" jaja"w przeciwieństwie do mamisynków silnych w strachliwej bandzie.
  P-odoba mi się ,że rzuciła wyzwanie tej morderczej chazarskiej bandzie .
  Z"teczki" - w Polsce jest cala kupa śmieci rządzących wcześniej i obecnie w Polsce- agentura UB ,SB .
 • Kolejny agent Putina do demaskacji.
  Fiński dziennikarz Anteo Eerola wpadł na bardzo głupi pomysł odwiedzenia Ukrainy, i na jeszcze głupszy - napisania prawdy. Nasi dziennikarze żuliczni już dawno wiedzą, że pisanie prawdy o Ukrainie jest surowo zabronione i takich numerów nie wywijają. Warto ten tekst przeczytać uważnie.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150311/104098.html
 • @vortex 09:44:40
  A teraz czytam wiadomość, że Polska chce zakupić nagle i pilnie Tomahawki. Zawsze bylem za dobrym uzbrojeniem Polski, szczególnie w broń defensywną. Ale, jako że coś tam wiem o uzbrojeniu, to dokładnie wiem o co chodzi. Nasze obecne władze, nieudolnie udające Polaków mają jeden tylko cel - wymordować kilkanaście milionów Polaków rękami Rosjan i/lub Ukraińców. I jest ten cel realizowany bardzo konsekwentnie. Chodzi im tylko o to, aby jakoś Rosjan sprowokować od uderzeń na Polskę, najlepiej atomowych. Oczywiście Polska jest i ma być całkowicie bezbronna w wypadku takiego ataku, i ci politycy udające Polaków bardzo o to dbają, jest bezbronna. Ale tomahawki są dobre do dużej prowokacji. Mają zasięg ponad tysiąc kilometrów, więc i do Moskwy dolecą. Bardzo trudne do wykrycia przez radary, Rosjanie muszą założyć że tylko część wykryją. Głowica może być konwencjonalna (pół tony), więc jakieś straty będą w razie ataku (ale do przyjęcia, Rosja od tego nie padnie na kolana). Ale może też być atomowa, a Rosjanie nie wiedzą jakie są naprawdę głowice. Więc? Jaka jest sytuacja? Oni wiedzą doskonale że celem obecnych władców Polski jest wymordowanie maksymalnej ilości Polaków (dowiodły to jasno entuzjazmując się banderowcami). Więc ci władcy okrutni i skrajnie zdegenerowani bez wahania wydadzą rozkaz odpalenia tych Tomahawków w kierunku Rosji, doskonale wiedząc jak straszna będzie riposta. Sami oczywiście wcześniej zwieją z Polski tymi nowymi autostradami, które na tę okoliczność zostaną wyłączone z cywilnego ruchu, zostaną obstawione wojskiem i ochroniarzami i prawo wjazdu będą mieli tylko posiadacze odpowiednich przepustek. Jak kto ma pamięć, to mógł zauważyć że antyrosyjska obsesja jest bardzo ostro nakręcana dopiero od kilku lat, od czasu gdy zostały ukończone autostrady na zachód.
 • @Navy Tumbler 06:20:07
  "Toz ona zostala przywieziona w teczce,..."

  Chciałbym Panu przypomnieć, że "z teczki" a raczej "portfela" to był cały Majdan i przewrót na Ukrainie. A pani Pokłońska prokuratorem na Krymie była przed przewrotem, jak jeszcze należał do Ukrainy. Więc gdzie Pan tu widzi "przywiezienie w teczce"? Jakieś zwidy?

  "A ja czytalem i widzialem video, na ktorym panna Poklonska straszyla Tatara..."

  A ja, jak gra na fortepianie. Serio
 • @partyzant 10:09:52
  "kodiak teraz będziesz komentował u Sara Kostecka ?"

  "Gdziś cza" ;-DDD

  Rejndżer! Rejndżer! ;-D
 • @vortex 10:10:00
  Jak by kto nie łapał. Tomahawk jest to bardzo niebezpieczna broń ofensywna, ona się do obrony zupełnie nie nadaje z wielu względów. A pierwszy to finansowy, to bardzo drogie rakiety, a w obronie dużo prościej wysyłać wrogowi tysiące ton przy pomocy zwykłych Gradów. Polska zresztą ma możliwość produkcji w Polsce unowocześnionej i bardzo dobrej wersji Gradów, ale zainteresowanie rządzącej w Polsce agentury jest żadne. A po co? Żeby Polacy mieli się czym bronić, toż nie o to chodzi. Co więcej pilnie ostatnio są wycofywane stare Grady z czasów komuny. Jak te skurwysyny dbają żebyśmy w momencie wojny nie mieli dokładnie NIC do obrony.

  http://fakty.interia.pl/polska/news-polska-armia-pozbywa-sie-wyrzutni-bm-21-grad,nId,1487277
 • @vortex 10:26:06
  http://www.defence24.pl/news_ustawa-o-stanie-wojny-przeglosowana-wesolosc-na-sali
 • @Jasiek 01:55:20
  //Ale bym się cieszył jakby mnie przesłuchiwała :-) Nawet jeśli jest "szczególnie niebezpieczna".//

  ...ba :))...i jeszcze kajdankami skuła, o rewizji osobistej nie wspominając he he :)))...pozdrawiam :)))
 • @vortex 10:26:06
  "Wiekowa broń - jak mów kpt. Stajkowski - ale z powodzeniem może być nadal wykorzystywana na wielu frontach. - Broń ma wciąż dużą siłę rażenia. Salwa z baterii pokrywa obszar o powierzchni 20 hektarów - mówi kpt. Stajkowski."

  Nie wiem, czy tomachawk może mieć głowicę atomową, ale nawet jakby, to rzeczywiście można go zestrzelić nawet z niezbyt szybkiego samolotu albo jednym pociskiem antyrakietowym.... i po potokach. A taki grad, nawet stary, ale 20 ha wymłóci z "npla" I niech ktoś to spróbuje zestrzelić... może Rejndżer ;-)
 • @trybeus 10:32:23
  To są bardzo dobre pomysły :-D

  Ukłony
 • Tu nie chodzi o silną Polskę
  tu chodzi o wyprowadzenie kasy wszelkimi sposobami.
 • @Navy Tumbler 06:20:07
  "panna Poklonska straszyla Tatara"

  No i co z tym biednym Tatarem? Wystraszył się?
  Odpisz Waść coś w końcu.
 • @kfakfa 10:30:47
  Nawet o tym nie wiedziałem. Jak widać przygotowania są w toku, a ich głównym celem nie jest skuteczna obrona Polski, tylko sprawne wystawienie Polaków na wyrżnięcie, żeby się w ostatniej chwili nie zbuntowali zostanie wprowadzony terror pod hasłem "stanu wojny".

  A znalazłem o tej polskiej modyfikacji Grada, to Langusta. Dobry efekt wysiłków naszych patriotycznych inżynierów.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/WR-40_Langusta

  Ale tam jest uwaga "Łączna liczba zamówionych wyrzutni to 75 sztuk. Po dostarczeniu ostatniej kolejne Langusty nie będą zamawiane."
  A nam potrzeba przynajmniej dwa tysiące takich wyrzutni, wtedy każdy agresor by wiedział że będzie musiał przebijać się przez ściany ognia ponosząc ogromne straty. I te dwa tysiące Langust wyszłoby prawdopodobnie taniej, niż ta setka Tomahawków. Bo Langusty to taniocha, a te Tomahawki mają ceny zupełnie absurdalne, jakieś miliony dolarów za JEDNĄ rakietę.
 • @vortex 10:45:05
  Po co ma być tanio ? Po co prosto ? ma być aj waj.
 • @Jasiek 10:35:40
  "Nie wiem, czy tomachawk może mieć głowicę atomową, ale nawet jakby, to rzeczywiście można go zestrzelić nawet z niezbyt szybkiego samolotu albo jednym pociskiem antyrakietowym."

  Masz rację, ale masz błąd. Tomahawk leci tuż nad ziemią i manewruje, jest przez to bardzo trudny do wykrycia. Teraz sobie przypomniałem, jako że rosyjski znam to zaglądam na ich portale i oglądam różne ich filmy militarne (o starych broniach i nowych), których produkują mnóstwo. Ostatnio zdefiniowali poważne zagrożenie dla Rosji, jako możliwość nagłego ataku tysięcy Tomahawków z wielu kierunków. W celu do jasne nagłej likwidacji ich potencjału atomowego, a więc rzucenia Rosji na kolana. Czy oni będą spokojnie czekać? Toż przywalą w Polskę uprzedzająco, tak się to musi skończyć.
 • W obliczu nadchodzącej wojny rządzący Polską zdrajcy niszczą ostatnie nasze systemy defensywne.
  Mamy ginąć milionami w milczeniu i bez żadnych szans obrony. Taka straszna prawda.
 • @vortex 10:56:03
  Te tomhołki ruskich rakiet w silosach z Polski nie sięgną. Nawet jak Amerykanie odpalą je z okrętów, to do silosów jeszcze daleko, nawet jakby strzelali z samego brzegu... no tylko muszą ta najpierw podpłynąć. Na Morze Czarne już niby wpłynęli.... :-) śmieję się, bo jak się spojrzy na mapę to ciężko sobie wyobrazić lepszy kocioł :-) I to sami tam wleźli :-) Pani prokurator może zażądać najwyższego wymiaru kary...

  Ruscy mogą te tomahołki też namierzyć z satelit. I zakłócić gps, albo skierować gdzie będą chcieli jak z dronem w Iranie :-) Może i nawet na same okręty, które je wystrzeliły. Oczywiście w mediach zaserwowano by newsa, że to torpeda wybuchła w wyrzutni - stary numer z "Kurska"....
 • @partyzant 11:18:03
  Dobre! :-)

  Gdyby jeszcze nie było takie prawdziwe...

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 11:08:12
  Jak sobie dobrze poszukasz, to znajdziesz.
  "BGM-109A Tomahawk Land Attack Missile – Nuclear (TLAM-A) with a W80 thermonuclear weapon. Retired from service sometime between 2010 and 2013."
  Ta odmiana atomowa Tomahawka ma zasięg 2.500 kilometrów. A że formalnie została ostatnio wycofana, jak się zdaje po prostu trafiła do magazynów, ale nie została zniszczona (taka jest obecnie praktyka w tej sprawie, gdzieś o tym nawet czytałem, że ostatnie likwidacje głowic atomowych na tym polegają). A zasięg obecnie może być dużo większy. Wciąż trwa szybki postęp w budowie silników turboodrzutowych, wystarczy szybka wymiana silników na nowsze i zasięg może 3.500 kilometrów. Czyli mają całą Rosję w garści. Tylko Rosja wie co się święci i czekać nie będzie.
 • @vortex 10:10:00
  A po co BBN kombinuje jakieś dziwne układy z firmami ochroniarskimi, żeby niby bronili naszych granic? Ci co się do wojska nadają zostaną zmobilizowani. W reszta? Pewnie połowa, tych mało już sprawnych, nada się do stania z karabinami przy autostradach i odpędzania od nich Polaków, którzy też chcieliby uciec na zachód gdy zacznie się wojna. Gdy nasi "patrioci" obecnie ryczący "rusa, bij, bij, bij" będą w swych szykownych brykach tymi autostradami zwiewać w Polski.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/8694-polskich-granic-beda-bronic-ochroniarze-i-amatorzy
 • @vortex 12:42:43
  Trzeba mieć świadomość, że różne Siemoniaki i tym podobne "kolegi", szpece od bicia rusa (jest tego tysiące w Polsce, dobrze ich znamy), jak przyjdzie co do czego zwieją gdzieś pod Madryt i będą radośnie rżeli ze śmiechu jak to Polacy dali się im wykiwać i teraz milionami zdychają.
 • @partyzant 14:08:39
  Czyli przygotowania do wielkiej jatki Polaków już na końcówce. A Polacy całkowicie nieświadomi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031