Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Koniec sankcji wobec Rosji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Belgia jest gotowa złagodzić sankcje pod warunkiem unormowania sytuacji na wschodzie Ukrainy, oznajmił minister spraw zagranicznych Belgii - Didier Reynders

Jego zdaniem tło dla przyjęcia takiej decyzji jest jak najbardziej korzystne, lecz najważniejsze by przerodziło się to w powszechną tendencję – donosi agencjaTASS.

„Teraz widzimy, że sytuacja staje się spokojniejsza. Pojawiły się pozytywne sygnały. Najważniejszym dla nas zadaniem jest doprowadzenie do deeskalacji konfliktu. Jeśli na przestrzeni najbliższych tygodni i miesięcy zobaczymy rozwój pozytywnych procesów politycznych, będziemy gotowi do rozpatrzenia kwestii sankcji. Na razie trwa wypełnianie postanowień z Mińska. Część kroków zaplanowano do końca 2015 roku. Wtedy też będzie można na nowo ocenić sytuację”- powiedział szef MSZ Belgii.

Ukrainie potrzebna jest decentralizacja

Reynders, który pełni także funkcję Przewodniczącego Komitetu Ministrów Rady Europy oświadczył, iż w tym samym czasie prowadzony jest dialog z Kijowem w sprawie reformy ukraińskiej konstytucji celem przeprowadzenia decentralizacji władzy i zorganizowania wyborów lokalnych.

„Właśnie zaczynamy pracę Komisji Weneckiej Rady Europy, aby pomóc Kijowowi określić zakres decentralizacji oraz formę sprawowania rządów. Właśnie dlatego unormowanie sytuacji na wschodzie kraju jest sprawą pierwszorzędną” – tłumaczył Reynders

Straty Belgii z tytułu sankcji

Po wprowadzeniu przez Brukselę sankcji wobec Rosji, Moskwa podjęła adekwatne kroki, które uderzyły także w belgijską gospodarkę. Do tej pory Belgia sprzedawała do Rosji produkty rolne i spożywcze opiewające na kwotę 400 mln € rocznie, co stanowiło około 7% krajowego eksportu. Do czasu wprowadzenia przez Kreml kontr-sankcji z Belgii do Rosji wysyłano 40% całego zbioru gruszek. Od chwili, gdy Moskwa wprowadziła blokadę na belgijskie produkty rolnicy mają trudności w znalezieniu nowych nabywców. Uderzyło to dotkliwie w ekonomię rolniczej części kraju - Flandrię, ponieważ kompetencja zarządzania rolnictwem w 1993 r. została przekazana regionom.

 

na podst. //www.vesti.ru/doc.html?id=2420084&tid=106434

tłum. dla NEon24.pl - Sara Kostecka

KOMENTARZE

 • Widać że pretensje do Polski będą coraz większe
  to nas oskarży się o nakręcanie spirali konfliktu z Rosją.
 • @
  Sara - hebrajskie imię oraz nazwisko kończące się na -cki
  Desant na Neon mangowych avatarów (znak rozpoznawczy jak białe kominiarki na Marszu), pojawienie się ponownie Lordzika, odsunięcie Spirytusa.. Śmierdzi to wszystko :(
 • @wk..ny 16:55:10
  Faktycznie, lepiej figurować jako "wk..ny" ;)
  A mówi to zaiste wiele więcej o człowieku.
 • @Reinert 17:52:00
  ja taki jestem.. mój nick mówi wiele, dodaj do tego avatar, nazwę bloga i opis - wyjdzie wszystko co mnie cechuje.. שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם
 • @partyzant 21:47:58
  To nie kodiak. Nigdy tak nie twierdzilem.. to inna banda z innym zadaniem. Przeczytaj jeszcze raz co napisalem powyzej... mam uzasadnione podejrzenia.. dawid czy abraham to Polak? Nazwal bys tak syna?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031