Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Koniec sankcji wobec Rosji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Belgia jest gotowa złagodzić sankcje pod warunkiem unormowania sytuacji na wschodzie Ukrainy, oznajmił minister spraw zagranicznych Belgii - Didier Reynders

Jego zdaniem tło dla przyjęcia takiej decyzji jest jak najbardziej korzystne, lecz najważniejsze by przerodziło się to w powszechną tendencję – donosi agencjaTASS.

„Teraz widzimy, że sytuacja staje się spokojniejsza. Pojawiły się pozytywne sygnały. Najważniejszym dla nas zadaniem jest doprowadzenie do deeskalacji konfliktu. Jeśli na przestrzeni najbliższych tygodni i miesięcy zobaczymy rozwój pozytywnych procesów politycznych, będziemy gotowi do rozpatrzenia kwestii sankcji. Na razie trwa wypełnianie postanowień z Mińska. Część kroków zaplanowano do końca 2015 roku. Wtedy też będzie można na nowo ocenić sytuację”- powiedział szef MSZ Belgii.

Ukrainie potrzebna jest decentralizacja

Reynders, który pełni także funkcję Przewodniczącego Komitetu Ministrów Rady Europy oświadczył, iż w tym samym czasie prowadzony jest dialog z Kijowem w sprawie reformy ukraińskiej konstytucji celem przeprowadzenia decentralizacji władzy i zorganizowania wyborów lokalnych.

„Właśnie zaczynamy pracę Komisji Weneckiej Rady Europy, aby pomóc Kijowowi określić zakres decentralizacji oraz formę sprawowania rządów. Właśnie dlatego unormowanie sytuacji na wschodzie kraju jest sprawą pierwszorzędną” – tłumaczył Reynders

Straty Belgii z tytułu sankcji

Po wprowadzeniu przez Brukselę sankcji wobec Rosji, Moskwa podjęła adekwatne kroki, które uderzyły także w belgijską gospodarkę. Do tej pory Belgia sprzedawała do Rosji produkty rolne i spożywcze opiewające na kwotę 400 mln € rocznie, co stanowiło około 7% krajowego eksportu. Do czasu wprowadzenia przez Kreml kontr-sankcji z Belgii do Rosji wysyłano 40% całego zbioru gruszek. Od chwili, gdy Moskwa wprowadziła blokadę na belgijskie produkty rolnicy mają trudności w znalezieniu nowych nabywców. Uderzyło to dotkliwie w ekonomię rolniczej części kraju - Flandrię, ponieważ kompetencja zarządzania rolnictwem w 1993 r. została przekazana regionom.

 

na podst. http://www.vesti.ru/doc.html?id=2420084&tid=106434

tłum. dla NEon24.pl - Sara Kostecka

KOMENTARZE

 • Widać że pretensje do Polski będą coraz większe
  to nas oskarży się o nakręcanie spirali konfliktu z Rosją.
 • @
  Sara - hebrajskie imię oraz nazwisko kończące się na -cki
  Desant na Neon mangowych avatarów (znak rozpoznawczy jak białe kominiarki na Marszu), pojawienie się ponownie Lordzika, odsunięcie Spirytusa.. Śmierdzi to wszystko :(
 • @wk..ny 16:55:10
  Faktycznie, lepiej figurować jako "wk..ny" ;)
  A mówi to zaiste wiele więcej o człowieku.
 • @Reinert 17:52:00
  ja taki jestem.. mój nick mówi wiele, dodaj do tego avatar, nazwę bloga i opis - wyjdzie wszystko co mnie cechuje.. שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם
 • @partyzant 21:47:58
  To nie kodiak. Nigdy tak nie twierdzilem.. to inna banda z innym zadaniem. Przeczytaj jeszcze raz co napisalem powyzej... mam uzasadnione podejrzenia.. dawid czy abraham to Polak? Nazwal bys tak syna?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031