Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Europejski "Blok przeciwko sankcjom"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Niektóre z państw członkowskich UE uważają, że Bruksela prowadzi błędną politykę w stosunku do Moskwy” - przyznała na porannym briefingu wysoka przedstawiciel Unii ds. zagranicznych – Federica Moghelini.

Jej zdaniem "po działaniach wojennych w Debalcewie, szereg krajów UE żądało zaostrzenia polityki wobec poczynań Kremla, jednak niektóre państwa wspólnoty uznały takie stanowisko za pomyłkę i dążą do jak najszybszego zniesienia sankcji”. Moghelini nie chciała zdradzić, jakie to kraje, lecz według nieoficjalnych informacji przeciwko polityce sankcji występują: Cypr, Grecja, Słowacja, Węgry, Austria, Hiszpania i Włochy. Szczególnego entuzjazmu nie przejawia również Luksemburg i Malta.

19 i 20 marca w Brukseli dojdzie do spotkania głów państw członkowskich z przedstawicielami Unii Europejskiej, na którym podjęta będzie kwestia przedłużenia sankcji. Przewodniczącego Rady Europejskiej – Donalda Tuska czeka trudne zadanie, ponieważ ma on przekonać państwa członkowskie do podtrzymania sankcji przeciw Rosji do czasu całkowitego wypełnienia warunków porozumień z Mińska.

Wysoka przedstawiciel UE ds. zagranicznych twierdzi, że: „przemówienie Tuska znajduje się jeszcze w stadium przygotowań”, natomiast przewodniczący Rady UE „uzgadnia obecnie treść z kanclerz Niemiec – Angelą Merkel oraz prezydentem Francji – Francois Hollande’em”

Termin pierwszych sankcji nałożonych przez UE na Rosję upływa w lipcu. Według znacznej części brukselskich ekspertów, zastosowane restrykcje nie zmieniły relacji Rosji i Ukrainy. Doprowadziły za to do wzrostu nastrojów antyeuropejskich w całej Rosji.

"Blok przeciwko sankcjom"

18 marca agencja prasowa Bloomberg ogłosiła, że UE wykazuje coraz mniejszą skłonność do sankcji wymierzonych w Rosję. Aby to zobrazować, agencja przywołuje nazwiska liderów państw członkowskich, którzy w ostatnim czasie odwiedzili Rosję lub mają taki zamiar. Wśród nich byli między innymi prezydent Cypru i włoski premier, a także premier Grecji, który odwiedził Moskwę w lutym i marcu. Wraz z Węgrami, Słowacją, Austrią i Hiszpanią kraje te z niezadowoleniem utrzymywały politykę wymierzonych w Rosję sankcji stanowiących wyraz protestu UE wobec ingerencji Kremla w sprawy ukraińskie.

Odnośnie niestabilnego rozejmu na wschodzie Ukrainy, antysankcyjny blok wygłosi swoje stanowisko na czwartkowym szczycie UE.

Według cytowanego przez agencję byłego brytyjskiego parlamentarzysty - Iana Bonda, najważniejszym punktem spotkania będzie odroczenie podjęcia decyzji w sprawie sankcji.

Stanowisko Moskwy

Rosja niejednokrotnie informowała o swoim niezadowoleniu wobec nałożonych sankcji. Władimir Jakunin - prezes Rosyjskich Kolei Państwowych uważa, że polityka USA wyrządza szkody europejskiej gospodarce. Według niego najbardziej poszkodowana jest Polska i Grecja, gdzie jarzmo sankcji odczuli przede wszystkim rolnicy.

4 marca rzecznik prasowy prezydenta Rosji - Dimitrij Pieskow ogłosił, że nałożone sankcje nie wpływają na politykę Moskwy.

 

Bruksela, 18 marca. / Korespondent. Victoria Dubrovin TASS 

 

Tłum. dla NEon24.pl na podst. //tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama 

Sara Kostecka

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Też jestem pzreciw sankcjom.
  Rosyjskie sprzątaczki powinny mieć prawo wjazd do UE. Sankcje dla nich są niesprawiedliwe :)
 • To nie był protest UE
  To nie protest UE tylko wykonanie polecenia hegemona-agresora, tak samo jak przekazanie USA polskich rezerw walutowych w wysokości 30 miliardów USD w ramach "bratniej" pomocy.
 • @Andron 16:13:00
  Jesteśmy bardzo,ale to bardzo apolityczni i mimo sankcji wobec Rosji, nie wyobrażamy sobie embarga na krasiwe dziewuszki zza wschodniej granicy.
  To nie jest sprawidliwe , to słowiańska(sic) nacja
 • @Zbójnicki pies 16:23:27
  Wybacz,ale Ukrainki są tańsze od barszczu(he he ukraińskiego) a Rosjanki zbyt dumne. No chyba że masz inne zdanie.
 • @Olka P. 20:32:25
  Nie obydwie "nacje" sa ok. cena nie ma znaczenia, byle czyste,zadbane, odkażone:-))))))))))))))))))))))))
 • Sankcje przeciwko Rosji powinny zostać przedłużone
  Polska będzie domagać się przedłużenia unijnych sankcji nałożonych na Rosję. Jutro w Brukseli rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, którego głównym tematem będą relacje z Moskwą.

  Dotychczasowe sankcje, nałożone na Rosję po aneksji Krymu, wygasają w lipcu. Część krajów takich jak Grecja, Cypr czy Węgry uważają, że restrykcje należy znieść. Inni, tak jak Polska, kraje bałtyckie, Wielka Brytania i Szwecja, uważają, że sankcje powinny zostać przedłużone.

  Polski wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski ma nadzieję, że uda się przekonać wszystkie kraje do przedłużenia sankcje. „Mamy nadzieję, że szefowie rządów i państw podejmą jutro decyzję, żeby mówić jednym głosem i żeby te sankcje zostały podtrzymane do momentu, gdy porozumienie mińskie nie będzie w pełni implementowane. Sankcje nie są celem samym w sobie, ale środkiem do tego, aby porozumienie mińskie było implementowane.

  Dlatego jedna rzecz musi być ściśle powiązana z drugą” - dodaje Trzaskowski.
  W Brukseli trwają zabiegi, by europejscy przywódcy zaakceptowali rekomendację przywódców Niemiec i Francji, że zniesienie sankcji jest możliwe tylko wtedy, gdy zawieszenie broni będzie w pełni przestrzegane. W praktyce oznaczałoby to przedłużenie restrykcji do grudnia, bo porozumienie z Mińska przewiduje oddanie Ukrainie kontroli nad granicą do końca roku.

  http://forsal.pl/artykuly/860178,polska-chce-przedluzenia-sankcji-wobec-rosji.html
 • @Mind Service 21:55:39
  Oczywiscie, sankcje beda przedluzone. tegie glowy nad tym pracuja. Sam Trzaskowski ze swoim pryncypalem nie dalby rady, ale nad nimi Tusk, nad Tuskiem Merkel, nad nia Obama no i na szczycie Bibi. Plac Czerwony trzesie sie ze strachu.
 • @Mind Service 21:55:39
  POdobno niektorzy nazwali monsieura "menda serwisowa", co zdaje sie niezle pasuje do wyglaszanych opinii !
  Oczywiscie nalezy takze nalozyc sankcje na facecikow, ktorzy sciagaja i falszuja teksty innych, tych zawsze wiernych i oddanych wielkiemu bratu Ussmanowi!!
  Proponuje nalozyc sankcje na wszystkich "trollow" oraz "zadaniowcow" - niech podziela sie "dniowka robocza" w ramach pomocy bratniemu narodowi ukrainskiemu ( ?) !
  Nie pozdrawiam ...
 • UWAGA ! żydowskie wekslowanie tematu
  UWAGA ! żydowskie wekslowanie tematu [ odpisywać nie na temat lub obok tematu ! ] stary żydowski trik mający za zadanie osmieszanie wszytkiego co udarza w żydów !!!
  !
  nick Henryk Kreuz i barbara trzyma sie tematu !
  !
  Weksluje po żydowsku żyd Andron z żydem o nicku Zbójnicki pies wraz z żydem Olka . P !
  [ dzis żyd ma nick zbójnicki pies jutro zesrany kojot ! a za tydzień bedzie miał jeszcze inny nick ! tylko smród czosnku ten sam będzie !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!!!!
 • @ele 09:03:06
  no to w temacie uprawiając Białoruską propagande :

  Białoruś zakręca kurek z paliwem dla Rosji
  cyt:
  Białoruś wstrzymała od marca dostawy produktów naftowych do Rosji - poinformował prezes koncernu Biełnieftiechim Ihar Laszenka na konferencji prasowej w Mińsku.

  Co się tyczy dostaw paliwa na rynek rosyjski w styczniu i lutym, to całkowicie zrealizowaliśmy swoje zobowiązania. W marcu dostaw nie było. Skorzystaliśmy z prawa ich wstrzymania do czasu przeprowadzenia konsultacji na temat przywrócenia ich zyskowności - powiedział Laszenka.


  a wię skończyło się dawanie za free
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bialorus-zakreca-kurek-z-paliwem-dla-rosji,223,0,1739743.html
 • Nie potrzeba sankcji -sami sie wykończą
  Gazprom sam zapędził się w kozi róg!

  Nawet 6 miliardów dolarów kosztowała Rosję nieudana próba powstrzymania rewersu gazu dla Ukrainy. Jak wyliczyli eksperci agencji Interfax, tyle Gazprom stracił w związku z ograniczeniami dostaw błękitnego paliwa dla odbiorców w Unii Europejskiej i na Dalekim Wschodzie.

  ak tłumaczy rosyjska agencja, każde ograniczenie dostaw poniżej zamawianej ilości oznacza, że odbiorca ma prawo domagać się kar umownych.

  Najczęściej zamieniane są one na różnego rodzaju zniżki, ale i tak w konsekwencji Gazprom dostaje mniej pieniędzy niż powinien.

  Eksperci Interfaksu zauważają, że straty rosyjskiego koncernu w związku z próbami przerwania rewersu gazu dla Ukrainy i tak znacznie przewyższają ukraiński dług. Agencja dodaje także, że unijny rynek gazu doskonale poradził sobie z ograniczeniami, jakie wprowadził Gazprom.

  System podziemnych magazynów zabezpieczył zarówno potrzeby Unii Europejskiej, jak i dostawy dla Ukrainy.


  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/gazprom-sam-zapedzil-sie-w-kozi-rog,2110692,4199
 • @Mind Service 21:55:39
  Mam nadzieję,że wkrótce zdechnie ta banderowska Upadlina,a zdrajców i sprzedajne upaińskie prostytuty,czyli wielu tzw.polskich polityków,postawimy w końcu pod murem.Kiedyś tak się zdrajców traktowało.Powinnismy przywrócić tą piękną tradycję.
  https://www.youtube.com/watch?v=xJWAiPM3wrw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31