Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Dziennikarze ze wschodu uczcili pamięć obrońców Moskwy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed pomnikiem poświęconemu żołnierzom z moskiewskiego i twerskiego okręgu, grupa złożona z rosyjskich i białoruskich dziennikarzy złożyła hołd bohaterom, którzy oddali życie podczas obrony Moskwy w 1941 roku.

Dziennikarze, kierując się radami Stepana A. Tiuszkiewicza (profesor Instytutu Historii Wojskowości, generał na emeryturze, uczestnik walk o Leningrad), aby dotrzeć do celu przeszli z Moskwy do Wołokołamska, a następnie do Rżewa. Tiuszkiewicz powiedział - „Na froncie zawsze myśleliśmy o Moskwie. Także dla nas - mieszkańców Leningardu, Moskwa była ważna.”

Przedstawiciele mediów odwiedzili pamiątkowy kompleks „Gerojam-panfilowcam” w wołokołamskim Kremlu, muzeum historii wojennej „Bitwy o Rżew”, domu-muzeum Stalina we wsi Choroszewo, zwiedzili muzeum pojazdów pancernych w Kubince, a także wzięli udział w okrągłym stole, poświęconemu Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej i złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconemu syberiakom.

Jednym z najważniejszych punktów programu było spotkanie z poszukiwaczami grobów. Drogę do cmentarza z niedawno odkrytymi mogiłami żołnierzy, dziennikarzom pokazał Sergej Maczinski- kierownik departamentu do spraw pracy nad poszukiwaniami i rekonstrukcjami.

W całej Rosji trwają przygotowania do wielkiego świętowania 70 rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej a owa wyprawa była jednym z jej elementów.

 

 na podst.: //www.pravda.ru/news/society

Sara Kostecka

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031